1534 desenli süper penye erkek patik çorap paktaş
1534 desenli süper penye erkek patik çorap paktaş

1534 desenli süper penye erkek patik çorap paktaş (2491)

0,00
Marka : PAKTAŞ
Para Puan : 0
Fiyat : ₺2,85  + KDV
KDV Dahil : ₺3,08
₺0,51 'den başlayan taksitlerle
ADET :

%80 pamuk %15 polyamid %5 elestan

Pamuk, ana maddesinde Selüloz oluşan, %100 doğal bir bitkidir. Pamuk iplik pamuk bitkisinin tohumundan elde edilir. Pamuk iplik, en kullanışlı, yumuşak ve dayanıklı ipliklerin başında gelir. Dokuma ve örme yoluyla birçok kumaşta yaygın olarak yer alır. Saf pamuktan oluşan ürünler, esnek olmadıkları için şekillerini koruyamaz ve kullanıma bağlı olarak sarkabilirler. Bu sebeple, bu ipliklerin üretiminde, eklenen çeşitli karışımlar sayesinde (Elastan, Lycra, Polyamid, Naylon, vb.) pamuk ipliğin sahip olduğu bazı eksikliklerde kapatılmaktadır (dayanıklılık, elastise, su tutma vs.).

Doğal bir materyal olması ve nem çekme özellikleri ile pamuk iplik çorap üretiminde en sık kullanılan iplik çeşididir. Pamuğun nem emici özelliği cildi nemden uzak tutarak ayaklarınıza maksimum konfor ve rahatlık sağlar. Uzun elyaflı pamuk, kısa elyaflıya göre her zaman daha iyi ve daha kaliteli çorap elde edilmesini sağlamaktadır. Kullanılan en üst kalite pamuk Penye Pamuk'tur ve yüksek kaliteli takım elbise çorapları gibi çorapların üretiminde kullanılır. Bu tür pamuk ipliğinin üretiminde, pamuk büyük bir taraktan geçirilerek kısa elyaflı pamuk ipliği dışarıda bırakılarak, yalnızca uzun elyaflı iplik ile üretim yapılır. Bu şekilde elde edilen iplikte uzun elyaflı bir bütünlük oluşur ve dolayısı ile çorap daha dayanıklı olur.

Merserize Pamuk sodyum hidroksit ile doğal pamuğun özel bir işleme tabii tutulması sonucunda elde edilir. Bu şekilde üretilen ipliğin ve dolayısı ile çorabın dayanıklılığı artar ve ipliğin renginin daha parlak ve canlı olması sağlanır.

Pamuklu çorapların doğal yumuşaklıklarını korumak için, her zaman yumuşatıcı kullanılması tavsiye edilir. Isıya dayanıklı oldukları için yüksek sıcaklıkta ütülenebilir. Ürün, hafif nemliyken buharlı ütü ile ütülenirse, kırışıklar daha iyi açılır.


Benzer Ürünler
Etiketler
erkek çorap,