İADE VE DEĞİŞİM

Hangi ürünlerin iadesi veya değişimi var?

Kullanılmaması ve ürünlerin denenmemesi koşulu ile, aşağıda belirtilen alt grup hijyenik ürünler hariç diğer ürünlerde iade veya renk/beden değişimi yapılmaktadır. Değişim ve iade işlemleri 14 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir. Lütfen denediğiniz ürünleri iade veya değişim için göndermeyiniz. Kısa süreli de olsa kullanılmış ürünler ve doğrudan tene temas ederek denenmiş olan ürünler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Denenmiş ürünlerin hijyenik sebeplerle tekrar satışı mümkün değildir. Yasal olarak, ilgili markaların hijyenik iç giyim ürünlerini ve denenmiş ürünleri iade almama ve değiştirmeme hakkı bulunmaktadır. Ürün kutularının hasar görmemesi; her türlü kutu, etiket ve ambalaj malzemesinin hasarsız ve eksiksiz olması önemlidir. Değişime uygun ürünleri gönderirken; lütfen kutulu ürünleri kargo poşeti ile değil, bir koruyucu ayrı bir dış koli içerisinde gönderiniz. Ürün kutusu ezilmiş, yırtılmış ürünlerin iade veya değişimi yapılamamaktadır.

İadesi veya değişimi olmayan ürünler hangileri?

İndirimli / Kampanyalı ürünler ve hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmadığından her türlü çorap, boxer, külot, string, slip ve benzeri alt grup hijyenik ürünler; boxer veya korseler, tayt çeşitleri, alt içlikler ile fantezi iç giyim kategorisindeki hiç bir ürünün iadesi/değişimi yoktur. Bu ürünler hijyenik ürünlerdir ve bir başkasının denemiş olduğu ürünü kullanmak çok çeşitli cilt sorunlarına sebep olabilmektedir. Hijyenik ürünler haricinde; ürünün açıklama sayfasında iade veya değişimi yoktur veya benzeri ibare ile belirtilmiş olanlar, 14 günlük iade ve değişim süresini aşan ürünler, kişiye özel olarak üretilen tüm ürünler ile hijyenik bir ürün olmasa dahi kullanılmış, yıkanmış veya etiket ve kutusu hasar görmüş ürünlerin iadesi veya değişimi yoktur. Kutulu ürünlerin iade veya değişime gönderilirken mutlaka küçük bir koruyucu kutu içerisine konulması (sadece kargo poşeti ile gönderilmemesi) kargoda kutusunun hasar görmemesi için oldukça önemlidir. Kutusu hasar görmüş, ezilmiş veya yırtılmış ürünlerde iade veya değişim yapılmamaktadır. Ürünlerin hasar görmeyecek şekilde paketlenerek gönderilmesi, ürün kutularına bant vs yapıştırılmaması gerekmektedir. Kargo poşetine konulmadan bant yapıştırılmış ürünler teslim alınamamaktadır.


İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Encici.com.tr'dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup Sürat Kargo iade yapabilirsiniz.Değişim ve iade tüm kargo ücretleri gönderimleri alıcıya (müşteriye) aittir. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti de alıcıya (müşteriye) aittir. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ,iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca Ev tekstili ürünlerinin , orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz Encici.com.tr'un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti ,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Encici.com.tr'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden encici.com.tr sorumlu olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0850 302 54 34 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

İadeniz Encici'nin ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve Encicigiyim hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır.İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır.Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı alıcıya (müşteriye) ait olup kapıda ödeme masrafı da size ait olacaktır.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?

encici.com.tr dan kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisin de encici.com.tr Müşteri Hizmetleri 0850 302 54 34 ile temasa geçerek , kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.Kusurlu göndereceğiniz ürünler de ; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.

ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU. NE YAPMAM GEREKİYOR?

Encici.com.tr , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.Bu internet sitesi encici.com.tr 'nun kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. encici.com.tr , bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. Encici.com.tr bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Encici.com.tr markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Encici.com.tr 'un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır. Encici.com.tr , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.